Молебень до Матері Божої з Погоні, Цариці Покуття PDF Друк e-mail
Написав Редактор   
Понеділок, 15 грудня 2014, 13:07

 

Завантажити

 

МОЛЕБЕНЬ

до Матері Божої з Погоні, Цариці Покуття

 

Свящ: Благословенний Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки вічні.

Хор: Амінь.

Слава тобі, Боже наш, слава Тобі.

Царю небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, скарбе дібр і життя по­дателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, благий, душі наші.

Святий Боже, святий кріпкий, святий безсмерт­ний, помилуй нас (3).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині по­всякчас, і на віки вічні. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Свя­тий, посіти і зціли немочі наші імени Твого ради.

Господи помилуй (3).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині по­всякчас, і на віки вічні. Амінь

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім'я Твоє, нехай прийде царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.

Свящ: Бо Твоє є царство, і сила, і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки вічні.

Хор: Амінь

 

Тропар гл. 4

До Тебе, Пресвята Богородице, що сіяєш в Чу­дотворній Іконі, спішимо всі в поклоні, во врем'я люте Ти віддалилась, а зараз в Погоні знову по­явилась, вернулась в обитель свою, і до дітей сво­їх повернулась, бо любов нашу і вдячність відчула. Витай тепер між нами знову на радість нашу і нашу обнову, та уділи нам ласки свого Матірного Покро­ву.

Слава: і нині...

Не замовкнемо ніколи, Богородице, про силу Твою говорити ми недостойні. Бо коли би Ти не предстояла, благаючи, хто би нас вирятував від стільки бід? Хто ж би охоронив нас нині вільними? Не відступимо від Тебе, Владичице: Твоїх бо слуг спасаєш завжди від усякої біди, єдина благосло­венна.

Свящ: Будьмо уважні. Мир всім. Премудрість, Будьмо уважні.

Хор: Прокімен: Пом'яну ім'я твоє в усякому роді і роді... Стих: Слухай, дочко, і споглянь, і прихили вухо твоє.

Свящ: Господеві помолімся

Хор: Господи, помилуй.

Свящ: Бо Ти святий єси, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині по­всякчас, і на віки вічні.

Хор: Амінь. 

Величання: Величаємо Тебе, Пресвята Богоро­дице Діво, Царице наша Заступнице роду христи­янського!

Стих: Слухай, дочко, і споглянь, прихили вухо твоє.

Стих: Станула Цариця праворуч Тебе.

Стих: Помагає їй Бог рано вранці.

Слава: і нині...

Свящ: Щоб сподобилися ми слухання святого Євангелія, Господа Бога молім.

Хор: Господи, помилуй (3)

Свящ: Премудрість, прості, вислухаймо святого Євангелія, Мир всім.

Хор: І духові твоєму.

Свящ: Від Луки святого Євангелія читання

Хор: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

Свящ: Будьмо уважні. (Лука 1, 39-49. 56:)

У ті дні, вставши, Марія пустилася швидко в дорогу в гірську околицю, в місто Юди. Увійшла вона в дім Захарії і привітала Єлисавету. Як почула Єлисавета привіт Марії, здригнулося дитя в її лоні, і Єлисавета сповнилася Святим Духом, і скликнула сильним голосом: Благословенна Ти між жінками і благословен плід лона Твого! Звідкіля мені це, що прийшла до мене мати Господа мого? Ось бо, як голос Твого привітання залунав у моїх вухах, дитя з радості здригнулось в моїм лоні. Щаслива та, що повірила, бо здійсниться сказане їй від Господа. І мовила Марія: Величає душа моя Господа, і дух мій радіє в Бозі, Спасі моїм, бо він зглянувся на покору слуги своєї; ось бо віднині ублажатимуть мене всі роди. Велике бо вчинив мені всемогутній, і святе його ім'я.

Марія пробула в Єлисавети місяців зо три; потім вернулась до дому свого.

Хор: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

 

Благання:

1. Маріє, Богородице Вселаскава, моли Бога за нас. О Пресвятая Богородице з Погоні, молися за нас.

2. Маріє, Непорочно Зачата, моли Бога за нас.

3. Маріє, Мати-Опікунко святої Церкви, моли Бога за нас.

4. Маріє, що на Покутті славишся, моли Бога за нас.

5. Маріє, що у Погоні Чудотворна сяєш, моли Бога за нас.

6. Маріє, Опікунко Чину Святого Василія Велико­го, моли Бога за нас.

7. Маріє, прибіжище грішників, моли Бога за нас.

8. Маріє, Цілителько хворих, моли Бога за нас.

9. Маріє, Царице миру, моли Бога за нас.

10. Маріє, надіє і поміч християн, моли Бога за нас.

11. Царице, короною і перлинами прикрашена, моли Бога за нас.

12. Маріє, порятунок всіх нас, моли Бога за нас.

13. Маріє, помічнице потребуючих і знедолених, моли Бога за нас.

14. Маріє, Володарко України, моли Бога за нас.

Стихири (гл. 2 подібний: коли із дерева) Радіємо нині і пишаємось, Богородице, Твоєю Чудотворною іконою, бо вона древніша інших ікон у храмах наших; і в нас Вона жезло тримає як Цари­ця. З нею князі наші відбивали полки ворожі і пере­могли їх в Погоні. Так і нам дай гонити всі напасті, бо ти Непорочна і Володарка наша.

Стих: Пом'яну ім'я Твоє у всякім роді і роді.

Молитва перед іконою Твоєю, Богородице, від усяких недуг ізціляє, а вода з джерела очі лікує, дай і нам бачити де правда і де обман, і пити з чистого джерела скали Петрової, бо Ти Непорочна і Заступниця наша.

Стих: Слухай, дочко, і споглянь, і прихили вухо твоє.

В честь Твою вірні церкву збудували, а також по­божні люди її прикрасили; корони і ризи Ти собі  заслужила, і славишся Ти на Покутті в світі, бо Ти Непорочна і Богородиця наша.

Слава:

Не пощадили безбожні руки твого храму, ані обителі, хоч з неї ченців прогнали, а Ти вкрилась у нас втаємничено і молилась в надії про кращу долю, бо Ти Непорочна і Богомати наша.

І нині...

І прийшла пора Твоєї прослави і Ти знов у Погоні об'явилась і ми радісно до Тебе кличемо: Витай, наш Скарбе, в землі українській. Витай, наша Мати, що до дітей повернулась. Витай, Царице! Сідай на Погінський свій престіл, бо Ти Непорочна і Покро­вителька наша.

Покірно схиливши свої голови і коліна Пресвяту Богородицю благаймо: Пресвята Богородице, спаси нас - (3 р.).

 

Молитва

Згадай, о Мати Божа, Пресвята Діво Маріє, Ца­рице Покутського краю, що коли наш король Данило Галицький благословив воєводу Романа на перемогу над татарами, Ти перше чудо показала тут, у Погоні, своїм заступництвом і допомогла нашому народу здобути справедливу перемогу.

Споглянь ласкавим оком на нашу країну, і будь нашою посередницею і Покровителькою у Свого Сина, нашого Господа Ісуса Христа. До Тебе століттями прибігали всі наші батьки у страшних лихолітях і Ти прийняла їх не відмовляючи своєї допомоги. І ми, твої діти, приходимо сьогодні з поклоном до Тебе, і просимо Тебе: випроси нам ласку у Бога, захищай наш рідний край від усього злого, благослови наш народ, нашу молодь, дай захорону сиротам і старцям. Розпалюй у наших душах щиру побожність, дай нашій; Церкві добрих єпископів і священиків, благослови подружжя міцною любов'ю, щоб усі хвалили Тебе, бо Ти Покро­вителька нашого краю і країни. Випроси нам усім ласки, щоб ми завжди були слухняні святій волі Божій, а Тебе величали і любили свою заступницю. Пануй над нами, о Мати наша і Царице, з Сином своїм Ісусом Христом. Прийми наші покірні мольби, покрий нас своїм покровом, охорони нас від злого і випроси нам любов Бога.

А Ви, святі Верховні Апостоли Петре і Павле, святі слов'янські Апостоли Кириле і Методію свя­ті рівноапостольні князі Володимире і Ольго, святі мученики Борисе і Глібе, святі преподобні отці наші Антонію і Теодозію Печерські, святий священно-мучениче Йосафате, святі мученики, ісповідники святої Греко-Католицької Церкви Григорію (Хомишин), Іване (Слезюк), Симеоне (Лукач), і ви новомученики Василіянського Чину, Владики Йосафате і Павле, ієромонахи Северіяне, Віталіє і Якиме і всі інші іс­повідники, що віддали своє життя за віру і святу єдність, моліться за нас до Господа Ісуса Христа і Пресвятої Богородиці Цариці славного Покуття. Амінь.

 Свящ: Помолімося за Церкву Христову, за Свя­тішого Вселенського Архиєрея нашого Н.Н. Папу Римського.

Хор: Богородице Діво....

Свящ: Помолімося за український народ, нашу молодь, за умноження духа святої католицької віри і за святу єдність в нашім народі.

Хор: Богородице Діво....

Свящ: Помолімося за навернення грішників, безбожників і за ласку навернення тих, що відсту­пили від святої Католицької Церкви.

Хор: Богородице Діво....

Свящ: Помолімося за тих, що потребують по­мочі Матері Божої.

Хор: Богородице Діво....

Свящ: Помолімося за ласку видержання в до­брім аж до смерті та за ласку щасливої смерті.

Хор: Богородице Діво....

 

Єктенія

Свящ: Помилуй нас, Боже, по великому Твоєму милосердю, молимось, вислухай і помилуй.

Хор: Господи, помилуй (3).

Свящ: Ще молимось за Святішого Вселенського Архиєрея нашого Н. Н. Папу Римського, за Блаженнішого Верховного Архиєпископа нашого Кир Н.Н., за боголюбивого Єпископа нашого Кир Н.Н, за всечесніших отців наших Протоархимадрита Н.Н., Протоігумена Н.Н., Ігумена Н.Н.) за отців наших ду­ховних і всіх у Христі братів наших.

Свящ: Ще молимось, щоб зростало число почитателів Пресвятої Діви Марії, та щоб були благо­словенні ті, що почитають її. Господи, вислухай і помилуй.

Свящ: Ще молимось Господеві Богу нашому, щоб вислухав голос моління нас, грішних, і помилу­вав слуг своїх, і охоронив нас від усякої скорботи, біди, гніву, нужди, і всякої хвороби душевної і тілес­ної, і дарував нам здоров'я, довголіття, промовмо всі: скоро вислухай і помилуй.

Свящ: Ще молимось, щоб Ти, Господи, зберігав це місто (село) і всі міста, і села, і країну перед голодом, пожежею, знищенням, землетрусом, по­вінню, градом, війною, нападом ворогів і внутрішні­ми міжусобицями. Щоб в нашім народі запанувала злагода, мир, любов і єдність. Молимось, щоб Ти, наш ласкавий, добрий і чоловіколюбивий Боже, змилосердився і відвернув від нас свій гнів і заслу­жені кари та помилував нас.

Свящ: Ще молимось за тут присутніх людей, що очікують на Твоє велике милосердя, за тих, що тво­рять нам милостиню і за всіх християн.

Свящ: Боже, наш Спасителю, надіє всього світу і тих, що далеко плавають по морях, вислухай і змилосердися над нами грішними, і помилуй нас, бо ти милосердний і чоловіколюбивий Бог, тому віддаємо Тобі славу Отцеві, і Синові, і Святому Духові, нині і завжди, і на віки вічні. Амінь. Премудрість:

Хор: Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, сущу Богородицю, Тебе величаємо.

Свящ: Слава Тобі, Христе Боже, надіє наша, слава Тобі.

Хор: Слава: і нині. Господи, помилуй (3 р.).

Свящ: Христос істиний Бог наш, молитвами Пречистої Своєї Матері, прославленої у Пого­ні, святого Йосифа її Обручника, святих славних і всехвальних Апостолів, преподобних і богоносних Отців наших, св. Василія Великого, Архиєпископа Кесарії Кападокійської, св. священномученика Йосафата, Блаженних Мучеників Григорія, Івана, Семеона - Єпископів Станіславських і всіх святих нашого українського народу і нашої святої Греко-Католицької Церкви, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець. Амінь

 

Уклала Галина МУЛЯР

 

 

 

 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.